Biżuteria BeeZuu

Kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu? Praktyczny poradnik

biżuteria srebrna prezent

Dlaczego warto kupić biżuterie BeeZuu ? Sprawdź!

0

Przebijanie uszu to wydarzenie, które nierzadko wiąże się z wyczekiwaniem i ekscytacją. Warto zatem wiedzieć, jak zadbać o świeżo przekłute płatki lub chrząstki uszu, by obyło się bez bolesnych i nieprzyjemnych doświadczeń. Jednym z elementów gojenia i pielęgnacji, jest noszenie specjalnych kolczyków, wykonanych ze stali chirurgicznej lub innego nieuczulającego materiału, np. srebra. Ważne, aby stop nie zawierał szkodliwych pierwiastków takich jak nikiel, ołów czy kadm. Dodatkowa warstwa galwaniczna (złoto lub rod) nie zaszkodzi, a dzięki niej będzie jeszcze bezpieczniej. Jeśli zastanawiasz się, kiedy najwyższa pora na to, by zmienić kolczyki po przebiciu uszu, odpowiedź znajdziesz poniżej. 

Aby kolczyk w przebitym uchu prezentował się atrakcyjnie, a noszenie połyskującej biżuterii okazało się komfortowe, należy zadbać o szczególną pielęgnację i higienę ucha. Nie stosowanie się do zaleceń piercera bądź kosmetyczki może zakończyć się przykrymi konsekwencjami, takimi jak opuchlizna małżowiny usznej, tkliwość i bolesność, czy nawet zakażenie, objawiające się sączeniem nieprzyjemnie pachnącej wydzieliny. Chcąc zapobiec wspomnianym powikłaniom, bardzo ważne jest to, by wiedzieć, kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu. 

Kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu?

Odpowiednim czasem na ściągnięcie pierwszej biżuterii noszonej od przebicia ucha, jest okres 2-4 tygodni. Zaleca się jednak, by kolczyki ze stali chirurgicznej nosić przynajmniej przez pół roku. W pierwszych dniach należy zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację świeżo przebitych uszu. Aby uniknąć nieprzyjemnych doznań, które wpłyną na wydłużenie czasu gojenia, polecamy systematycznie przemywać okolice przekłutych płatków lub chrząstek przeznaczonymi do tego płynami. Czynność tę bez obaw można powtarzać nawet 2 do 3 razy na dzień. Skutecznym preparatem, polecanym przez profesjonalnych piercerów jest doskonale znany wszystkim Octenisept. Dobrze sprawdza się również roztwór soli fizjologicznej czy delikatne przemywanie skóry szarym mydłem. Niezwykle ważne jest, by pamiętać, że nie wolno dotykać uszu bez zaistnienia realnej potrzeby oraz starać się zachować ostrożność przed kontaktem z drażniącymi preparatami, takimi jak np. lakier do włosów. Po upływie wspomnianych 2-4 tygodni pierwsze sztyfty ze stali chirurgicznej, założone od razu po przekłuciu uszu można wymienić na nowe, odpowiadające gustowi i najnowszym trendom. Polecamy postawić na dobry kruszec, który nie podrażni ucha i nie wywoła niepożądanej reakcji alergicznej. Kolczyki z całkowicie bezpiecznych materiałów, które nie podrażnią świeżo przebitego ucha to m.in. te wykonane ze srebra rodowanego bądź srebra pozłacanego. Faktem jest, że obydwa stopy znajdujące się w ofercie sklepu BeeZuu nie posiadają  szkodliwych pierwiastków, dzięki czemu bez obaw można założyć je jako pierwsze kolczyki po przebiciu uszu. Warto wspomnieć, że zarówno srebrna rodowana, jak i pozłacana biżuteria są dodatkowym sposobem zabezpieczenia tkliwego po przekłuciu ucha. Nosząc je, nie trzeba obawiać się o podrażnienia i inne niepożądane stany, jak utrzymujący się obrzęk czy reakcja alergiczna.

Kolczyki dla dziecka myszka miki z kolorowymi cyrkoniami

Przebijanie uszu — ile się goi?

Po przebiciu uszu należy dać im czas na to, by małżowina dobrze się zregenerowała. Ile goi się ucho po przebiciu? Standardowo należy liczyć się z 3-4 tygodniami, jeśli przebijany był płatek, a jeśli chrząstka — czas gojenia ulega wydłużeniu i może on trwać nawet 3 miesiące. By uniknąć niechcianych i długo utrzymujących się dolegliwości, w tym obrzęku, zaczerwienienia i tkliwości, należy zastanowić się, jakie kolczyki okażą się najlepszym zakupem. Dobrze jest postawić na lekkie, dobrze przylegające modele, które minimalizują prawdopodobieństwo zahaczenia, a tym samym niepotrzebnego podrażnienia przebitego niedawno płatka. Polecanymi modelami są więc kolczyki sztyfty, wykonane z bezpiecznych stopów, wspomnianych wcześniej stopów. Z kolei noszenie ciężkiej, wiszącej biżuterii powinno się nieco odroczyć w czasie.

Jakie kolczyki po przebiciu ucha będą najlepsze?

Bez względu na wiek osoby, która miała przebijane ucho, w sklepie BeeZuu znaleźć można wiele wspaniałych propozycji. Najmłodszym miłośniczkom mody z pewnością do gustu przypadną nasze kolczyki dla dziewczynek. Wszystkie zgromadzone w kolekcji dodatki wykonane są ze srebra oraz srebra pozłacanego, dzięki czemu bez trudu można dopasować kolor kolczyków do upodobań dziecka, bez obaw o wystąpienie podrażnień czy zakażenia. Kolczyki kwiatki z cyrkoniami srebrne, srebrne konie, srebrne łapki psa z cyrkoniami, czy srebrne pozłacane kolczyki z Myszką Minnie z cyrkoniami, to zaledwie kilka kuszących oko propozycji na piękną biżuterię dla dziewczynki. Z kolei panie, którym piercing nie jest obcy, a na małżowinie ucha pojawiła się kolejna dziurka na gustowne kolczyki, coś dla siebie znajdą w zakładce kolczyki srebrne i kolczyki srebrne pozłacane.

[product id="92, 88, 206, 208" onlyAvailable="true"]

Kiedy przebić dziecku uszy?

Odpowiedni czas na przebicie uszu dziewczynce jest dość kontrowersyjnym tematem. Wielu rodziców chce, aby moment ten nastał jak najprędzej, dlatego decyduje się na ten krok, kiedy maleństwo ma kilka miesięcy. Zgodnie z rekomendacjami Amerykańskiej Akademii Pediatrii jak i samych pediatrów, z przebijaniem uszu dziecka powinno się poczekać do momentu osiągnięcia przez nie samodzielności, odnoszącej się do swobodnego dbania o płatek ucha oraz kolczyk. Półroczne dziecko nie jest w stanie przemywać przebitego ucha za pomocą specjalnych preparatów. Co więcej, może nieświadomie bawić się kolczykiem, drażniąc tym samym tkliwe, świeżo przekłute miejsce. Decyzja zawsze należy do opiekunów pociechy, jednak w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie malucha, warto podążać za zaleceniami specjalistów. 

kolczyki koniki dla dziewczynki srebrne pozłacane
kolczyki łapki psa dla dziewczynki srebrne pozłacane

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szablon Modern Standard od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl