Biżuteria BeeZuu

Jak powstaje biżuteria BeeZuu?

Dlaczego warto nam zaufać?

W BeeZuu specjalizujemy się w produkcji pięknej biżuterii metodą traconego wosku. Metoda ta jest wykorzystywana od starożytności i już 3000 lat p.n.e. była stosowana w Egipcie.

To proces angażujący kilku specjalistów w różnych dziedzinach. Niżej będziecie mogli obejrzeć film pokazujący proces produkcji naszej bestsellerowej zawieszki, czyli stópek :)

Zanim jednak do tego dojdziemy, chcielibyśmy Wam pokrótce opisać, na czym polega ta metoda i jak zaadaptowaliśmy ją do naszych potrzeb.

1: Na początku wykonujemy model komputerowy biżuterii, którą chcemy wytwarzać. Nie zawsze jest to potrzebne. Czasami takie modele wykonujemy ręcznie lub przerabiamy już istniejący. Wtedy przechodzimy do kroku 4. 

tworzenie modelu komputerowego biżuterii - zawieszki stópki dla mamy

2: Następnie drukujemy go na drukarce 3D lub frezujemy w wosku na odpowiedniej frezarce — dużo zależy od danego modelu.

wydrukowana bizuteria na drukarce 3d

3: Gdy już mamy wydruk możemy odlać prototyp danego elementu i odpowiednio go przygotować do następnego kroku — co jest bardzo ważne, gdyż sporo to ułatwi w przyszłości. Chodzi o wszelkie niedoskonałości, nierówności i inne rzeczy, które później trzeba będzie zniwelować.

odlana choinka stópki dla mamy

4: Gumujemy — czyli wulkanizujemy model w specjalnej gumie, dzięki czemu możemy do niej wtryskiwać wosk i powielać dany element.

model kolczyków piesków zwulkanizowany w gumie silikonowej

5: Ze stworzonych wosków montujemy tak zwaną choinkę, którą następnie zalewamy odpowiednio przygotowaną masą odlewniczą.

choinka jubilerska z wosków stópek

6: Wypalamy wosk, dzięki czemu w zaschniętej masie odlewniczej mamy przygotowane miejsce, w które wlewamy roztopiony metal.

wypalanie wosku w piecu

7: Tak odlaną choinkę odpowiednio myjemy i wrzucamy do specjalnego płynu, aby pozbyć się tlenków, a następnie ucinamy z niej biżuterię i przystępujemy do procesu obrabiania.

obcinanie-bizuterii-z-choinki-jubilerskiej

8: Zaczynamy od umieszczenia elementów w specjalnym bębnie wirującym co nada blasku i połysku metalowi.

nabłyszczanie srebrna w bębnach

9: Następnie odcinamy wszelkie ogonki wlewowe, szlifujemy krawędzie, wyrównujemy powierzchnie.

szlifowanie biżuterii

10: W niektórych przypadkach składamy biżuterię z kilku elementów, lutujemy krawatki lub sztyfty.

lutowanie-krawatki-do-zawieszki-stopek

11: Umieszczamy biżuterię w specjalnych bębnach z dodatkiem specjalnych płynów i kształtek, dzięki czemu ułatwimy sobie następny krok.

kształtki w bębnach

12: Polerowanie ostateczne — bardzo ważny krok. To od jakości tego procesu uzależniony jest połysk biżuterii. To ten krok wpływa na doskonałą jakość złocenia lub rodowania. To polerowanie powoduje, że biżuteria błyszczy się przez długi czas.

polerowanie-bizuterii-srebrnej-stopek

Oczywiście cały powyższy proces jest orientacyjny i zależnie od wykańczanej biżuterii, może się różnić kolejnością lub ewentualnie zastąpieniem niektórych kroków innymi.

Wiemy również że niektóre z wyżej wymienionych czynności niewiele mówią osobie, która nigdy nie miała z tym nic wspólnego, więc zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu. Pokazujemy w nim większą część produkcji naszych bestsellerowych zawieszek — stópek.

Zapraszamy :)

[product id="20, 435, 446, 11, 116, 313" slider="true"]
do góry
Szablon Modern Standard od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl